ANDERLECHTvoetballer Romelu Lukaku en zijn school

ANDERLECHTvoetballer Romelu Lukaku en zijn school

Editiepajot_anderlecht_varia_de_school_van_lukaku_01_foto_roger_mortelmans
Romelu Lukaku in zijn klas. - Foto's © Roger Mortelmans
 
Editiepajot_anderlecht_varia_de_school_van_lukaku_02_foto_roger_mortelmans
Romelu Lukaku met klasgenoten, schooldirecteur Piet Vandermot, Herman Van Holsbeeck, Ariël Jacobs en klasgenoten. - Foto's © Roger Mortelmans
 
Editiepajot_anderlecht_varia_de_school_van_lukaku_03_foto_roger_mortelmans
Romelu Lukaku en drie medeleerlingen. - Foto's © Roger Mortelmans
 

Het één-programma “De school van Lukaku” volgt een schooljaar lang het leven in het Sint-Guido-instituut, de Nederlandse multiculturele school in Brussel, waar Anderlecht zijn Purple Talents heeft ondergebracht.

Dankzij een flexibel schoolprogramma combineren een aantal beloftevolle jongeren er een doorgedreven voetbalopleiding met een studieplan op maat.
Anderlechtvoetballer Romelu Lukaku is ongetwijfeld de bekendste jongen de er op de schoolbanken zit.
In aanwezigheid van Herman Van Holsbeeck, manager van RSC Anderlecht en hoofdtrainer Ariël Jacobs stond hij in zijn school de pers en Michiel De Vlieger te woord.
“Ik wil absoluut mijn diploma behalen”, zegt Lukaku, “want je weet nooit wat er in de toekomst kan gebeuren. Dat ik mijn studies zou tot een goed einde brengen had ik trouwens beloofd aan de directeur van de school en aan mijn ouders. In de school kan ik ook contact blijven houden met leeftijdsgenoten, wat bij het voetbal niet altijd het geval is”.
Het Sint-Guido-Instituut is de grootste Nederlandstalige secundaire school van Brussel, een multiculturele school met adolescenten die afkomstig zijn uit meer dan 75 verschillende landen.
Het programma “De school van Lukaku” geeft, volgens directeur Piet Vandermot, een goed realistisch beeld.
Zelden of nooit heeft een school zo onbeperkt toelating gegeven om elk aspect van het schoolleven vast te leggen.
Eén schooljaar lang filmden programmamakers er het leven binnen en buiten de schoolmuren. Het is een no-nonsensprogramma, een eigenzinnige documentairereeks over jongeren tussen vijftien en achttien jaar, waarin zij open en eerlijk inzage geven in hun leefwereld. Zij praten vrijuit over onder meer vriendschap, liefde, seksualiteit, geloof, religie.
Tevens registreerde de camera één jaar lang exclusief het leven van Romelu Lukaku thuis, op school en bij Anderlecht. Het was het droomjaar waarin hij proefvoetballer werd, doorbrak bij Anderlecht en de nationale ploeg, de landstitel behaalde en topschutter werd.
“De school van Lukaku”, iedere  maandag om 20.40 uur op één en dit vanaf 30 augustus
 
Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op GoogleDelen op DeliciousDelen op DiggDelen op StumbleuponEmail ditMeer...
 
26 aug 2010
Hilda Renders
Roger Mortelmans
 
 

Reacties

Reacties niet meer toegelaten

 
Terug
 

Meer Nieuws

Gerrit Achterland | 08 feb 2012
Commerciële partners, advertenties en vacatures
Gerrit Achterland | 22 jan 2012
Gerrit Achterland | 19 jan 2012

archief