GERAARDSBERGEN - Infrastructuurwerken in de Gavers

GERAARDSBERGEN - Infrastructuurwerken in de Gavers

Editiepajot_schendelbek_de_gavers_winterwerken_foto_luc_van_steenberge__2_
Foto's Luc Van Steenberge
 
Editiepajot_schendelbek_de_gavers_winterwerken_foto_luc_van_steenberge__1_
 
Editiepajot_schendelbek_de_gavers_winterwerken_foto_luc_van_steenberge
 
Editiepajot_schendelbek_de_gavers_winterwerken_foto_luc_van_steenberge__3_
 

Een winterwandeling door het domein " De Gavers" bewijst dat men er tijdens de koude wintermaanden niet stilgezeten heeft.  Heel veel bomen werden gekapt en een bouwfirma is gestart met het metselwerk van een nieuw gebouw voor botenverhuur.

Langs de lange dreef die de Kampstraat met de Gaverplas verbindt, werden tientallen kaprijpe populieren gerooid.  De ouderen onder ons zullen nog weten dat bij de opstart van het domein" De gavers" er een toegangsweg was langs deze dreef naar de vijver.
 
“De 350 populieren die gekapt werden op het hele domein zullen allen vervangen worden door inheemse bomen zoals eik, es en wilgen. Deze kapping van de bomen kwam er in samenwerking en onder de leiding van het "Vlaams Agentschap Natuur en Bos", de volgende weken zullen jonge inheemse boompjes in de plaats aangeplant worden. Het is niet de bedoeling dat de dreef in de Kampstraat nu zou gebruikt worden als toegangsweg naar het domein, maar het blijft een aardeweg voor de landbouwers, deze weg zou er veel te drassig bijliggen voor onze bezoekers. De Toegangswegen blijven dezelfde als voorheen.
 
Verder is een aannemer er gestart met de bouw van een opslagruimte voor de berging van watersportmateriaal naast de vijverplas. Als de weersomstandigheden de volgende weken meezitten zou dit project gerealiseerd moeten zijn tegen eind mei, begin juni. Zo zou het oude groene gebouw waar nu het materiaal als surfplanken, pedalo's, kano's in opgeborgen ligt kunnen afgebroken worden.
 
Het grasveld van het domein wordt momenteel nog steeds ontsierd door een aftandse witte tent maar deze zou op termijn ook vervangen worden. Er is reeds een voorontwerp opgestart om een vaste constructie te realiseren, deze polyvalente ruimte zou dan gebruikt kunnen worden voor optredens, sportmanifestaties, recepties en feesten. Als alles meezit zou eind dit jaar nog de eerste steenlegging kunnen plaatsvinden van dit project,"Aldus woordvoerster Liesbeth Cock van het provinciaal domein De Gavers.
 
De officiële start van het nieuwe zomerseizoen 2010 is voorzien vanaf het weekend van Pasen.
 
Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op GoogleDelen op DeliciousDelen op DiggDelen op StumbleuponEmail ditMeer...
 
09 feb 2010
Luc Van Steenberge
Luc Van Steenberge
 
 

Reacties

Reacties niet meer toegelaten

 
Terug
 

Meer Nieuws

Jimmy Godaert | 11 feb 2012
Jimmy Godaert | 09 feb 2012
Commerciële partners, advertenties en vacatures
Godelieve Deschuyffeleer | 08 feb 2012
Jimmy Godaert | 08 feb 2012
Gerrit Achterland | 07 feb 2012
Jimmy Godaert | 06 feb 2012
Gerrit Achterland | 03 feb 2012
Gerrit Achterland | 01 feb 2012
Gerrit Achterland | 27 jan 2012

archief