Rampspoorlijn BUIZINGEN moet dringend automatisch remsysteem krijgen

Ingezonden foto
Afgelopen woensdag werd in Lot (Beersel) na een zoveelste seinoverschrijding een ramp vermeden. Door de afwezigheid van een automatisch remsysteem (ATP) is de trein alsnog tijdig kunnen stoppen door manueel ingrijpen. Ben nWeyts uit Beersel en, zelf gebruiker van de lijn zal staatsecretaris Wathelet interpelleren en eis alvast dat de lijn ’s Gravenbrakel-Leuven ONMIDDELLIJK met TBL1+ wordt uitgerust.
Ben Weyts (N-Va): “Ik vind het totaal onbegrijpelijk dat de lijn ’s Gravenbrakel-Leuven nog steeds niet volledig is uitgerust met een automatisch remsysteem. Als men belooft om TBL1+, dat zulk remsysteem heeft, versneld uit te rollen over het hele net, dan doet men dat toch prioritair op de lijn waar de ramp gebeurde, zeker. Heeft men dan niet meer begrip en respect voor de slachtoffers en hun families dan dat”?
Momenteel zijn 80% van de rijtuigen uitgerust met TBL1+, bevestigde de woordvoerder van de NMBS. Wat dus wil zeggen dat nota bene de slachtoffers van de treinramp die nog steeds dezelfde trein gebruiken, meer risico lopen dan alle andere treinreizigers! Is de NMBS nog van deze wereld? Vraagt Weyts zich af.
In de Bijzondere parlementaire Commissie Buizingen getuigden experts dat TBL1+ het risico op aanrijdingen reduceert met 75 %. De commissie besloot dat TBL1+ versneld uitgerold diende te worden. In de eerste plaats op de drukke lijnen. En in de tweede plaats daar waar ofwel het spoor al is uitgerust ofwel het rijdend materieel al is uitgerust met TBL1+.
De spoorlijn in kwestie beantwoordt aan deze beide criteria. Het is een drukke lijn én de sporen zijn uitgerust met TBL1+. Alleen gebruikt met nog locomotieven die niet zijn voorzien van TBL1+.
artikel afdrukken
Zoeken
Meer Nieuws
Felix Merckx | 19 jun 2013
Elsie De Greef | 18 jun 2013
Felix Merckx | 18 jun 2013
Felix Merckx | 17 jun 2013
Marc Sluys | 17 jun 2013
Commerciële partners, advertenties en vacatures
Felix Merckx | 17 jun 2013
Elsie De Greef | 16 jun 2013
Marc Colpaert | 16 jun 2013
Felix Merrckx | 16 jun 2013
Felix Merckx | 14 jun 2013
Felix Merckx | 14 jun 2013
Felix Merckx | 14 jun 2013
Felix Merckx | 13 jun 2013
Felix Merckx | 13 jun 2013
Felix Merckx | 12 jun 2013
Felix Merckx | 12 jun 2013
Felix Merckx | 12 jun 2013
Elsie De Greef | 11 jun 2013