Het beeld van de Heilige Drievuldigheid dragen in de Paardenprocessie is niet voor watjes

C21

Het beeld van de Heilige Drievuldigheid dragen in de Paardenprocessie is niet voor watjes

A_a_editie_gooik_paardenprocessie_4
Het beeld is zwaarder geworden.- Foto Marc Colpaert
 

Zopas ging de Paardenprocessie in Kester opnieuw van start, naast vele paarden en koetsen en  wandelaars, werd ook het  beeld van De Heilige Drievuldigheid meegedragen dat onlangs nog gerestaureerd werd.   

 

Gerestaureerd beeld van H. Drievuldigheid uit 1871 schittert als nooit tevoren.

Op 7 maart 2026 werd het gerestaureerd beeld uit “1871” van De Heilige Drievuldigheid voorgesteld in de kerk van Kester,  de vaste standplaats van het beeld.

Kunstenaar Jan Springael uit Gooik heeft vele uren en passie gestoken in het restaureren van het beeld dat jaarlijks meegedragen wordt in de processie. Om het beeld beter te beschermen tegen weersomstandigheden werd er ook een plexi bescherming gemaakt die over het beeld kan geplaatst worden bij regen. En er kwam een nieuwe draagconstructie voor het beeld.

Wij gingen na de processie even praten met de dragers van het beeld. “Wij hebben dit jaar moeten vaststellen dat het beeld 4 kilo meer weegt dan vroeger. En dat voel je natuurlijk na enkele kilometers stappen”, aldus Jonas De Maeseneer, één van de vier dragers van het beeld. “Wij zullen naar de toekomst wat extra vitamientjes moeten eten voor de Paardenprocessie van start gaat, want nu weegt het beeld al 19 kg en bij slecht weer komt er dan nog een stulp over het beeld, een massage voor onze schouders na de processie mag natuurlijk ook ”, vertelden de dragers in koor.

 

Maar geen probleem het beeld kwam veilig aan ter hoogte van de kerk van Kester, waar het een mooie plaats zal krijgen zoals in het verleden al het geval was

    

Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op GoogleDelen op DeliciousDelen op DiggDelen op StumbleuponEmail ditMeer...
 
01 jun 2026
marc colpaert
Marc Colpaert
 
 
 
Terug
 

Meer Nieuws

Commerciƫle partners, advertenties en vacatures

archief