Nieuwe asfaltlaag voor deel van Assesteenweg (N285) in TERNAT

Van zondag 15 juni tot maandag 16 juni werkt het Agentschap Wegen en Verkeer aan de Assesteenweg (N285) in Ternat. Op de steenweg, vanaf de verfwinkel Colora tot onder de brug van de E40, wordt een nieuwe asfaltlaag gelegd. De werken worden voornamelijk ’s nachts en op zondag uitgevoerd om zo weinig mogelijk hinder te veroorzaken.
Wegen en Verkeer voert de werken uit om de verkeersveiligheid en het rijcomfort van alle weggebruikers te garanderen. Het asfalt is op het deel vanaf de verfwinkel tot onder de brug van de E40 te snel versleten. In 2020 werd hier een vrij nieuw type van asfalt aangebracht, dat in principe duurzamer is. Nadien bleek dat, ondanks uitvoerige testen vooraf, de samenstelling van het geleverde asfaltmengsel niet de juiste verhoudingen had. Daardoor is het asfalt lokaal losgekomen en uitgerafeld.
Werken van zaterdagavond tot maandagochtend
De werken gaan van start in de nacht van zaterdag 14 juni op zondag om 3.00 uur en zullen afgerond zijn op maandagochtend 16 juni om 5.00 uur. Eerst wordt de asfaltlaag afgefreesd, zodat een nieuwe laag kan worden aangebracht. Daarbij worden ook de meetlussen in het wegdek verwijderd en nadien opnieuw geïnstalleerd. Tot slot worden de wegmarkeringen opnieuw aangebracht.
Assesteenweg onderbroken: verkeer volgt een omleiding
Tijdens de werken zullen voetgangers en fietsers ten westen van de Assesteenweg kunnen wandelen en fietsen. Het verkeer tussen Asse en Ternat volgt een omleiding. De afrit van de E40 komende van Brussel en de oprit richting Gent worden afgesloten. De op- en afrit aan de zuidkant van de E40 (komende van Gent richting Brussel) blijven geopend, maar het verkeer rijdt in beide richtingen langs één kant van de middengeleider op de op- en afrit.
Zoeken
Meer Nieuws
Guido | 10 jun 2025
Guido van Cauwelaert | 05 jun 2025
Guido van Cauwelaert | 04 jun 2025
Guido van Cauwelaert | 04 jun 2025
Marc Sluys | 28 mei 2025
Commerciƫle partners, advertenties en vacatures
Guido van Cauwelaert | 28 mei 2025
| 27 mei 2025
Marc Sluys | 27 mei 2025
Guido van Cauwelaert | 24 mei 2025
Guido van Cauwelaert | 12 mei 2025
Guido van Cauwelaert | 08 mei 2025
Guido van Cauwelaert | 08 mei 2025
marc colpaert/Guido | 30 apr 2025
Guido van Cauwelaert | 27 apr 2025
Guido van Cauwelaert | 24 apr 2025
TERNAT - Vlaamse regering vernietigt besluit gemeenteraad over aanleggen wegen in nieuwe verkaveling
Guido Van Cauwelaert | 24 apr 2025
Guido van Cauwelaert | 23 apr 2025