FeliX Art en Eco Museum opent toegankelijk pad naar de hoeve van Felix De Boeck tijdens de jaarlijkse appelpluk, zaterdag 6 september

C21

FeliX Art en Eco Museum opent toegankelijk pad naar de hoeve van Felix De Boeck tijdens de jaarlijkse appelpluk, zaterdag 6 september

Scherm__afbeelding_2025-09-03_om_23
 
In de kleurenpracht van de museumtuin kronkelt een nieuw pad dat de toegang tot de hoeve van Felix De Boeck en de boomgaard ook voor minder mobiele bezoekers mogelijk maakt. De aanleg van dit pad werd mogelijk gemaakt door de steun van Toerisme Vlaanderen en het Vlaamse Randfonds. Op zaterdag 6 september 2025, om 11u, komen de heer Peter De Wilde, Administrateur-Generaal van het Agentschap Onroerend Erfgoed en CEO van Toerisme Vlaanderen, en de heer Ben Weyts, Viceminister van de Vlaamse regering en onder meer bevoegd voor de Vlaamse Rand en Onroerend Erfgoed, het pad officieel inhuldigen.
 
Dit tijdens de jaarlijkse appel- en perenpluk in de boomgaard van Felix De Boeck. Die wordt opengezet voor alle bezoekers en inwoners van Drogenbos. Aan de hoeve gaat de oude bakoven van Felix De Boeck aan en kan iedereen genieten van appelgebak. De Sint-Sebastiaansschuttersgilde van Drogenbos is er ook voor een initiatie boogschieten. Een klein erfgoedfeest, helemaal in de mindset van de boer-schilder. 
 
“Met dit project slaan we letterlijk en figuurlijk een brug tussen kunst, natuur en toegankelijk toerisme. Het pad naar de hoeve van Vlaamse Meester Felix De Boeck toont hoe we erfgoedlocaties duurzaam en toegankelijk kunnen openstellen, met respect voor de plek én met oog voor de noden van elke bezoeker.” Peter De Wilde, CEO Toerisme Vlaanderen.
 
“We investeren volop in het Vlaamse en het groene karakter van de Rand en die twee elementen komen hier allebei terug. Dit pad slingert doorheen een prachtig landschap van onze Zennevallei en verbindt twee pleisterplekken van Vlaamse cultuur. We willen nog meer bezoekers het hele jaar door kennis laten maken met dit soort troeven van de Vlaamse Rand. Dit mooie pad kan daar zeker bij helpen." Minister van Vlaame Rand Ben Weyts.
Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op GoogleDelen op DeliciousDelen op DiggDelen op StumbleuponEmail ditMeer...
 
03 sep 2025
Marc Sluys
 
 
 
Terug
 

Meer Nieuws

Marc Sluys | 03 sep 2025
Commerciƫle partners, advertenties en vacatures
Hugo Deville | 15 jul 2025
Hugo Deville | 07 jul 2025
Redactie Editiepajot | 21 feb 2025

archief