Tentoonstelling van het fotografencollectief in Ninove

C21

Tentoonstelling van het fotografencollectief in Ninove

Ninove
Foto Marc Colpaert
 

Van 8 tot 16 november 2025 transformeert fotografencollectief Paté Patiné de casco-ruimten van de Liberale Kring in een unieke tentoonstelling. Bezoekers beleven een dialoog tussen foto’s en ruimte, inclusief een lezing door gerenommeerd straatfotograaf Marc Pennartz op 8 november.

 

De foto’s van de leden van Paté Patiné gaan in dialoog met elkaar én met de karaktervolle casco-ruimten van de Liberale Kring. De ruimten op de benedenverdieping nodigen uit om de meer commerciële printmedia te presenteren, zoals we die ook in het straatbeeld en in etalages kunnen spotten. Verwacht dus geen ‘cleane’ witte muren met fine art prints in mooie kaders, maar een boeiende mix van presentatievormen — rauw en ruw, zoals het straatbeeld dat ook vaak is en zoals de ruimten waarin de foto’s worden gepresenteerd.

 

Het startschot wordt gegeven op zaterdag 8 november om 18u met een gratis lezing door Marc Pennartz, gerenommeerd straatfotograaf, documentairemaker, onderzoeksjournalist en columnist. Hij neemt je mee in zijn wereld van de straatfotografie. Geen langdradige technische epistels; wat je wel krijgt, zijn foto’s, tips en verhalen, waarbij de creatieve twist en de zoektocht naar een persoonlijke stijl centraal staan. En natuurlijk mag er gediscussieerd worden en beantwoordt hij graag al je vragen. Wie graag wil deelnemen aan de lezing moet wel even vooraf inschrijven. De lezing wordt gevolgd door de openingsreceptie om 20u, waarvoor iedereen welkom is. Daarna is de tentoonstelling dagelijks te bezoeken van 14u tot 19u, met vrije toegang. Voor vragen of een persoonlijk woord staan de leden van het collectief steeds paraat.

 

Paté Patiné is een fotografencollectief met focus op straatfotografie en stedelijk landschap. De leden zijn Luc Pijls (Denderhoutem), Line Timmermans (Pollare), Guy De Clercq (Brakel), Georges Vandezande (Outer), Kathy De Coppel (Outer) en Jan De Mont (Ninove). Luc Pijls is voormalig docent fotografie in CVO Groeipunt en de andere leden volgden daar de opleiding fotografie en verschillende masterclasses.

PRAKTISCH

Wanneer: Zaterdag 8 november 2025

18u: Lezing straatfotografie door Marc Pennartz (gratis, wel vooraf inschrijven)

20u: Openingsreceptie (iedereen welkom)

Zondag 9 t/m zondag 16 november 2025: expo, dagelijks van 14u tot 19u (vrije toegang)

Waar: Liberale Kring – Casco ruimten beneden, Dreefstraat 16, 9400 Ninove

 

Info: https://www.patepatine.be/fotokletz 

Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op GoogleDelen op DeliciousDelen op DiggDelen op StumbleuponEmail ditMeer...
 
22 okt 2025
marc colpaert
Marc Colpaert
 
 
 
Terug
 

Meer Nieuws

Commerciƫle partners, advertenties en vacatures

archief