Beste lezer van Editiepajot, meer dan 95 miljoen lezers bezochten de voorbije 25 jaren onze internetkrant. Tienduizenden artikels verschenen over uw gemeente en over de omliggende gemeenten in het Pajottenland en de Zennevallei.
Soms, door grote drukte op onze krant, was het wat moeilijker en trager om onze krant te lezen. De komende dagen gaan we daar iets aan doen. Er komt een nieuwe Editiepajot, het zal er wat anders uitzien en er komt een nieuwe server zodat u sneller op onze webstek kan surfen om uw plaatselijk nieuws te lezen.
We hopen dat u ook de komende 25 jaar met vele tientallen miljoenen zult zijn om ons te bezoeken.
De Redactie
GALMAARDEN - Belbus als oplossing

De gemeente Galmaarden besliste om een brief te sturen naar De Lijn dat ze niet akkoord gaan met de onaanvaardbare besparingsvoorstellen. Het antwoord van De Lijn was dat ze de bestaande Belbus gaan uitbreiden.
De inwoners van Galmaarden, Tollembeek en Vollezele moeten straks voor hun verplaatsingen naar de wekelijkse markt in Ninove of Geraardsbergen twee keer kijken of er nog wel een bus voor handen is. De gemeente kreeg onlangs een brief in de bus met daarin een voorstel tot het afschaffen van verschillende busdiensten. “ Het voorstel dat wij ontvingen van De Lijn heeft ons zwaar ontgoocheld”, zei burgemeester Pierre Deneyer(CD&V). De lijn 71 Geraardsbergen-Edingen en lijn 72 Geraardsbergen-Bever worden aangepast, zodat enkel de schoolritten van beide lijnen behouden blijven. Een gevolg daarvan is dat tijdens schoolvakanties de mensen zelfs niet meer in Geraardsbergen geraken. Dit kan toch niet de bedoeling zijn van de vervoersmaatschappij”, aldus Deneyer. Ondertussen kreeg de gemeente al een reactie van De Lijn. Ze bedankten de gemeente voor de feedback die ze gaven en verzekerden hen dat ze gewoon wilden ingrijpen op de verschillende buslijnen waar de bezetting uitermate laag was. Tevens zouden er ervoor zorgen dat het gebied van de bestaande Belbus in Geraardsbergen zou uitbreiden richting Galmaarden.“ De Belbus meer inzetten is natuurlijk een goede zaak, maar wij hopen dan ook dat onze inwoners hierover de juiste informatie gaan krijgen. De besparingen die De Lijn moet doorvoeren zal sowieso een slechte zaak zijn voor onze landelijke gemeente”, besluit de burgemeester.