Verwijdering van grafzerken en gedenktekens in VOLLEZELE

C21

Verwijdering van grafzerken en gedenktekens in VOLLEZELE

Foto_graven__kopie_
Speciale graven blijven staan. - Foto © Marc Colpaert
 

De gemeente Galmaarden is van plan om heel wat grafzerken en gedenktekens rond de kerk van Vollezele te verwijderen. Op de vrijgekomen plaats komen er enkele groene plekjes. Sommige speciale grafzerken blijven behouden, de inwoners krijgen een jaar de tijd om grafzerken of gedenkstenen zelf te verwijderen. 

Het college van Burgemeester en Schepenen heeft al in 2011 beslist om een groot deel van de grafzerken rond de kerk van Vollezele te laten verwijderen, met uitzondering van grafzerken in concessie. Op de vrijgekomen plaats zijn ze van plan om verschillende groene zones aan te leggen met af en toe een bankje. Een plaats in het centrum van de gemeente om een beetje tot rust te komen. Heel wat mensen werden in de jaren ‘50 en beginjaren ‘60 rond de kerk van Vollezele begraven. Veel graven bevinden zich momenteel in een zeer belabberde toestand. “De laatste jaren merkten we steeds meer dat de grafzerken er maar verwaarloosd bijlagen “, zegt burgemeester Pierre Deneyer(CD&V), “we hebben dan ook een inventaris gemaakt van welke graven er weg mogen en welke er nog moeten blijven staan.” Op het kerkhof staan nog enkele speciale graven van de pioniers uit Vollezele die aan de wieg stonden van het Brabants Trekpaard. “Dit erfgoed gaan wij zeker niet laten verdwijnen, daar denken wij nog niet aan”, aldus Deneyer. Ook de vader van Marijn Devalck(Boma) ligt op dit kerkhof begraven. “Ik was nog een heel klein manneken toen mijn vader in 1957 kwam te sterven. Ik zie het nog voor mij, ik zat in de auto en zag dat hij begraven werd tegen de buitenkant van het kerkhof, vandaag staat er zelfs geen grafsteen meer op. Ik ga er dan ook niet tegen zijn dat ze bepaalde zones wat gaan opfleuren met wat groen en een bankje. Mijn vader is ondertussen al lang tot stof en as teruggekeerd. En, is er geen liedje dat zegt ‘als we dood zijn dan groeit er gras op onzen buik‘ ”, lacht Marijn.

De grafzerken en de gedenktekens mogen door de nabestaanden worden verwijderd gedurende een termijn vanaf heden tot uiterlijk 20 oktober 2014. Na deze termijn zullen de nog aanwezige grafzerken en gedenktekens ambtshalve door de gemeentelijke diensten worden verwijderd. Meer informatie betreffende deze beslissing is te bekomen bij de dienst burgerlijke stand, tijdens de normale openingsuren van het gemeentehuis. Bijkomende inlichtingen kunnen eveneens worden bekomen op het telefoonnummer 054/59 61 76 of e-mail

cindy.goossens@galmaarden.be.

Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op GoogleDelen op DeliciousDelen op DiggDelen op StumbleuponEmail ditMeer...
 
04 nov 2013
Marc Colpaert
Marc Colpaert
 
 
 
Terug
 

Meer Nieuws

Commerciële partners, advertenties en vacatures

archief