Heel wat volk op de gemeenteraad in Galmaarden vooral dan leerkrachten

C21

Heel wat volk op de gemeenteraad in Galmaarden vooral dan leerkrachten

Editie_galmaarden_gemeenteraad_3__kopie_
Veel leerkrachten van De Vlinder waren aanwezig.- Foto Marc Colpaert
 
Editie_galmaarden_gemeenteraad_4__kopie_
Ook tal van leerkrachten van De Ontdekking kwamen naar de gemeenteraad.- Foto Marc Colpaert
 

Normaal zijn er maar enkele mensen die de gemeenteraad volgen, maar op dinsdagavond 27 januari waren er dit een hele hoop meer. Dit ging natuurlijk over de sluiting of mooi uitgedrukt de – verhuis – van de leerlingen  van de Herhout naar een andere school  in 2027.

 

Een delegatie van leerkrachten van De Vlinder zet langs de ene kant, langs de andere kant een delegatie van leerkrachten van De Ontdekking van Galmaarden. Allemaal kwamen ze luisteren naar punt 14 op de dagorde van de gemeenteraad, namelijk Kennisname: Intentieverklaring van het college van burgemeester en schepenen tot sluiting van de autonome kleuterschool Het Nestje  in Leerbeek en fusie voor GBS De Vlinder in Tollembeek.  Burgemeester Poelaert ging van start met zich te excuseren  wegens de gebrekkige communicatie die de bekendmaking van de verhuis met zich meebracht. “Het gaat hier over kinderen van vele ouders , een 25 tal in Leerbeek en een 100 tal in de Herhout. Wij zijn van plan om vanaf 1 september 2027 alle leerlingen van De Vlinder naar een andere school over te brengen. De school uit Tollembeek is nu al overvol, dus kijken we vooral naar de school in Galmaarden De Ontdekking. De kinderen van de Vlinder zitten vandaag in een oud gebouw, waar heel wat werken in moeten uitgevoerd worden en we willen onze middelen zo goed mogelijk inzetten, want er zijn veel extra kosten voor Politie en brandweer en we hebben een tekort  van 3 miljoen, elk jaar opnieuw. We beseffen dat dit een moeilijke beslissing is, maar dit is noodzakelijk voor de toekomst van ons onderwijs”, aldus Poelaert. Hij vertelde verder ook nog dat de in december nog aangekondigde renovatie van de turnzaal van De Vlinder voor een bedrag van 100.000 euro, maar gedeeltelijk zal uitgevoerd worden.  

Filip Durant (NVA)  had heel veel vragen, zoveel dat wij er gewoon geen opsomming van kunnen geven, maar ook hij was terecht bezorgd over wat er met de leerlingen, leerkrachten en de directie zou gebeuren. “Onze verbazing was groot toen we plots vernamen van de sluiting van twee scholen, ik sta 15 jaar in het onderwijs en weet welke impact zoiets heeft op leerlingen en leerkrachten en de ouders. Wij willen in de toekomst er ook graag bij zijn als de uitleg gegeven wordt aan de ouders(dat was op maandagavond, red.)  En we zouden wel eens willen weten of al die leerlingen terecht kunnen in de school De Ontdekking in Galmaarden”, aldus Filip. (Lees ook het ander artikel van NVA van Rudy Thiebaut op onze site,red.)

 

En toen kwam het betoog van Daniel Fonteyne van het Vlaams Belang en het werd heel stil in de zaal. “Er wordt hier plots gesproken van een verlies van 3 miljoen euro en dat er moet bespaard worden, heeft men er al eens over nagedacht wat de impact is voor deze kinderen, die al jaren op deze school zitten, wat moeten die denken dat ze niet meer welkom zijn op hun school?  Volgens wat ik hoor zijn er nu al kinderen die veel verdriet hebben en bij het slapen gaan  moeten wenen door deze sluiting. De school De Vlinder levert goed werk en dit wordt nu teniet gedaan en het is nog de vraag of de ouders hun kinderen naar de grote school in Galmaarden zullen sturen. Indien ja, grote klassen waar tal van kinderen geen boodschap aan hebben. Ik sta zelf al 35 jaar in het onderwijs en weet welke impact deze toestand heeft op kinderen, ze hebben een houvast nodig en dat zijn ze nu kwijt. De kinderen zijn de dupe van dit hele verhaal en dat mag nooit het geval zijn. Daarom ook dat hier de ondersteuning voor leerlingen, leerkrachten en directie van het grootste belang is, ik krijg er kippenvel van terwijl ik dit hier verteld”, aldus een emotionele Daniel Fonteyne.

 

De gemeenteraad duurde in totaal bijna drie uur, iedereen aan het woord laten is dan ook niet mogelijk. Wel hebben wij geprobeerd om het belangrijkste mee te geven. De school De Vlinder zal sluiten op het einde van het schooljaar 26/27. Het Nestje in Leerbeek gaat dicht op 1 september 2026!

 

    

Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op GoogleDelen op DeliciousDelen op DiggDelen op StumbleuponEmail ditMeer...
 
27 jan 2026
marc colpaert
Marc Colpaert
 
 
 
Terug
 

Meer Nieuws

Commerciƫle partners, advertenties en vacatures
marc colpaert | 25 jan 2026

archief