Plannen om een windmolen te plaatsen van 220 meter hoogte in Sint Pieters Kapelle

Er zijn blijkbaar plannen om een windmolen van 220 meter hoogte te plaatsen in Sint-Pieters-Kapelle. De gemeente zegt wel dat ze vandaag nog geen dossier hebben gekregen. Als dit het geval is gaan ze dit zeker eens heel goed bekijken en de gemeenteraad ter kennis brengen.
Op de jongste gemeenteraad in de raadzaal van het gemeentehuis van Galmaarden, vroegen zowel de N-VA en het Vlaams Belang, hoe het zat met de plannen voor het plaatsen van een windmolen , maar dan wel een heel hoge windmolen van 220 meter hoog. Deze zou geplaatst worden nog steeds volgens de N-VA en Vlaams Belang ter hoogte van de Heydestraat in Sint-Pieters-Kapelle. Het is trouwens niet de eerste keer dat er in deze omgeving sprake is van een plaatsing van een windmolen. Burgemeester Poelaert was duidelijk: “er is nog geen dossier ingediend bij de gemeente.”
Er zou wel al een overeenkomst zijn met de landbouwer van het bewuste perceel waar de windmolen zou opkomen. Maar er is ook al een actiecomité tegen deze windmolen, maar ook hier zijn de namen van deze mensen niet gekend door het gemeentebestuur. Quinten Bonet van het Vlaams Belang had wel twijfels of zo een windmolen echt efficiënt is qua opbrengst groene stroom en vertelde er dadelijk bij dat ook heel wat vogels de dood vinden door deze windmolen.”
Volgens de laatste gegevens zou het dossier in het eerste kwartaal moeten ingediend worden, dus dat zal nipt worden
