HALLE - Johan Vencken is de ‘Man van het Jaar’

C21

HALLE - Johan Vencken is de ‘Man van het Jaar’

Editiepajot_halle_vencken_1_grfoto_sluys
Johan Vencken met de twee andere genomineerde. (Foto Marc Sluys)
 
Editiepajot_halle_vencken__kl_foto_sluys
Johan Vencken met zijn karikatuur. (Foto Marc Sluys)
 
Editiepajot_halle_vencken_2_grfoto_sluys
 

Johan Vencken werd door de Halse Persclub verkozen als ‘Man van het jaar’. De twee andere genomineerden die voor de ‘Persprijs Ivo Blijkers’ in aanmerking kwamen waren Sofie Dumont en Brassband Buizingen.

Met die prijs beloont de Halse Persclub jaarlijks een persoon of vereniging die Halle het afgelopen jaar in het nieuws braht. De leden van de persclub hadden 13 kanidaturen ingediend. Na een eerste stemming bleven naast Johan Vencken ook Brassband Buizingen en Sofie Dumont over. In de finaleronde haalde het Johan Vencken. Zowel Sofie Dumont als Brassband Buizingen eindigden met hetzelfde aantal stemmen.
 
De laureaat, Johan Vencken is voorzitter van de Confrérie van de Vaantjesboer. Deze brengen de figuur van de Vaantjesboer (spotnaam van de Hallenaren) in het daglicht en hebben er ook voor gezorgd dat Halle terug een septemberkermis heeft de naam waardig. De eerste week van september zullen zij dit jaar terug uitpakken met een internationale reuzenstoet
Verder kan hij zowat aanzien worden als redder van de Mariastoet en is hij in 2009 ook voorzitter van Toerisme-Halle geworden. Hij is ook actief in de Halse Geschied- en Oudheidkundige kring en lanceerde vorig jaar kortstondig opnieuw de Gazet van Halle. Als aandenken aan zijn verkiezing kreeg hij een karikatuur van de hand van Jean Deras.
 
Vorig jaar eindigde de Confrérie van de Vaantjesboer tweede in het criterium, na Jean-Pierre Laporte, voorzitter van het Jumelage-comité.
 
In een eerste reactie zegde Johan Vencken dat hij de prijs mee opdraagt aan wijlen Roland Lauwers, de man die hem de halse geschiedenis leerde kennen.
 
Sofie Dumont, de chef van restaurant ‘Les Eleveurs’ werd genomineerd omdat zij in 2009 verkozen werd tot lady chef van het jaar. Zij kreeg ook een kookrubriek op een radio en schreef ook een boek.
 
De derde genomineerde Brassband Buizingen werd in 2009 winnaar van de Euro Brass 2009, was kampioen van België en behaalde brons op het wereldkampioenschap voor brassbands.
Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op GoogleDelen op DeliciousDelen op DiggDelen op StumbleuponEmail ditMeer...
 
30 jan 2010
Felix Merckx
Marc Sluys
 
 
 
Terug
 

Meer Nieuws

Commerciële partners, advertenties en vacatures

archief