Bedevaarders veroveren HALLE




De eerste gegroepeerde bedevaarders zijn zaterdagmiddag in Halle toegekomen. Het was een groep uit Wielsbeke die met 68 bedevaarders al zingend en biddend de Halse Grote Markt opstapten.
Enkele uren later werden ze gevolgd door bedevaarders uit Anzegem, Deerlijk en Vichte. De zaterdag werd afgesloten met de bedevaarders uit Oostrozebeke.
Bedevaart heeft veel te maken met volksgeloof maar velen combineren dat met een sportieve prestatie. Velen zijn immers 80 kilometer en nog verder op stap.
Op de wijk Wolvendries deden de bedevaarders onder beiaardklanken hun intrede in Halle. Dit gebaar wordt door de bedevaarders zeer geapprecieerd en ervaren als het bereiken van een gesteld doel
Men kon zeggen dat Halle zaterdagnamiddag een West-Vlaamse stad geworden was. In alle straten van het centrum en op de terrasjes op de Grote Markt was West-Vlaams de voertaal.
De bedevaarders komen van heinde en ver naar Halle op bedevaart, uit traditie, uit geloofsovertuiging, om een belofte in te vullen, om een voorspraak te bekomen, of om allerlei redenen en afspraken.
Aan kaarsjes zullen de bedevaarders in de basiliek geen gebrek hebben.
Men voorziet zo een 50.000 kleine en een 10.000 grote kaarsen.
Wij spraken even met Norbert Moerman die voor de 49ste maal de tocht uit Wielsbeke deed.
“Wij vertrokken gisteren rond 15 uur met 68 bedevaarders uit Wielsbeke. De tocht van 86 kilometer is nog nooit zo goed verlopen. Wij hebben onderweg 6 maal gerust. Ik maak me nu al klaar om volgend jaar voor de 50ste maal op bedevaart naar Halle te komen”, aldus Norbert Moerman.
Een tweede georganiseerde bedevaart heeft plaats op Pinksterzaterdag rond 17u30. Het betreft een groep van ongeveer 200 bedevaarders uit de streek van Gits en Lichtervelde, die ook door Toerisme Halle en de parochiegemeenschap worden ontvangen.
Toerisme Halle wacht telkens met een kleine delegatie de bedevaarders op aan de parking De Gooikenaar om samen met hen de intocht van Halle te beleven.
