Feestjaar 800 jaar HALLE afgesloten met memorabel Servaisconcert

C21

Feestjaar 800 jaar HALLE afgesloten met memorabel Servaisconcert

Vlnr_leonid_gorokhov__cello___salih_can_gevrek__piano__en_aleksey_shadrin__cello__dsc07461
vlnr Leonid Gorokhov (cello), Salih can Gevrek (piano) en Aleksey Shadrin (cello) Foto Wim Francois
 

Op zaterdag 13 december 2025 vond in een volle Sint-Martinusbasiliek het slotconcert plaats van de viering van 800 jaar Halle. Het 33ste Servaisconcert georganiseerd door vzw Servais en cc’t Vondel kon rekenen op artiesten van hoog niveau. Cultuurschepen Jeroen Hofmans somde in een welkomstwoord de vele geslaagde activiteiten op die tijdens het feestjaar op het getouw werden gezet door tal van verenigingen. Het slotconcert vormde daarin een prachtig orgelpunt.

De Oekraïner Aleksey Shadrin bewees dat hij de vierde prijs op de Koningin Elisabethwedstrijd voor Cello 2022 meer dan waard was en liet de kerk zinderen. Ook zijn Russische oud-leraar Leonid Gorokhov en de Turkse pianist Salih Can Gevrek zorgden voor een opmerkelijke muzikale prestatie. Op het programma stonden drie prachtige werken van de beroemdste Hallenaar aller tijden: François Servais: vier van de Six Caprices, Fantaisie sur deux airs russes en Duo sur une mélodie sur Dalayrac. Verder brachten de artiesten ook werk van Luigi Boccherini, Anton Arenski en Leonid Gorokhov. Het publiek genoot van de virtuoze hoogstandjes en de gepassioneerde uitvoering.
Tijdens de pauze werden als primeur twee afgietsels van het standbeeld van Servais onthuld, één in brons en één in kunsthars. Vzw Servais zoekt extra fondsen voor de uitgave van de biografie van Servais en vanaf een bepaald bedrag krijgt men zo’n exclusief beeldje. Daarnaast zijn er nog andere steunformules mogelijk. Meer info op www.servais-vzw.org/biografie. 
2026 belooft een druk Servaisjaar te worden: het 34ste Servaisconcert met het Tansmankwartet op 16 april, het slotconcert van de zesde cellostage op 19 april, enkele concerten in juni die plaatsvinden in Villa Servais naar aanleiding van de tiende verjaardag van de restauratie ervan en op 27 november 2026 een optreden van de eerste laureaat van de Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026. Genoeg om muzikaal naar uit te kijken.
 
Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op GoogleDelen op DeliciousDelen op DiggDelen op StumbleuponEmail ditMeer...
 
15 dec 2025
Marc Sluys
 
 
 
Terug
 

Meer Nieuws

Marc Sluys | 01 mrt 2026
Commerciƫle partners, advertenties en vacatures

archief