Educatief spel Black Leaders voor het eerst voorgesteld in HALLE voor Vlaanderen

C21

Educatief spel Black Leaders voor het eerst voorgesteld in HALLE voor Vlaanderen

Image_3
De maakster, Laetitia Zanga, zal het spel persoonlijk toelichten.
 
Op zaterdag 14 maart wordt in het Huis van de Mens in Halle het educatieve spel Black Leaders voor het eerst publiek voorgesteld in Vlaanderen. Tijdens een informatieve koffiesessie van 11 tot 12 uur kunnen bezoekers kennismaken met het spel.
 
“Black Leaders is een educatief quiz- en kaartspel dat spelers laat kennismaken met invloedrijke Afrikaanse persoonlijkheden uit cultuur, sport, wetenschap, activisme en politiek, zoals Nina Simone en Nelson Mandela,” zegt Sofie Vanobbergen van het Huis van de Mens Halle. “De maakster van het spel is aanwezig en zal het spel persoonlijk voorstellen. Tijdens deze informatieve koffiesessie wordt het spel in primeur gepresenteerd in Vlaanderen.”
 
Het laagdrempelige spel werd ontwikkeld door Laetitia Zanga, grafisch ontwerpster en educatief game-ontwikkelaar, in samenwerking met Play Koloba, een platform dat educatieve spellen maakt om geschiedenis op een speelse manier over te brengen. “Kennis en inzicht moeten circuleren rond de tafel, met familie, vrienden of in de klas,” zegt Laetitia Zanga. “Dit spel maakt ontbrekende verhalen zichtbaar en maakt leren tot een moment van plezierige uitwisseling en nieuwsgierigheid.”
 
“We merken dat mensen het wel belangrijk vinden om over racisme te praten, maar niet goed weten hoe ze dat moeten aanpakken. Die handelingsverlegenheid zien we vaak,” zegt Hilde Rooselaer van Dekoloniseer Halle. “Dit spel helpt om dat gesprek toch te starten. Met de steun van Hand in Hand tegen Racisme is er nu ook een Nederlandstalige versie, zodat het breed gebruikt kan worden in onderwijs, jeugdwerk en vormingsactiviteiten.”
 
Toegang en deelname gratis.  Zaterdag 14 maart 2026, 11.00 - 12.00 uur, Huis van de Mens, Molenborre 28/2, 1500 Halle. Iedereen welkom.
 
Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op GoogleDelen op DeliciousDelen op DiggDelen op StumbleuponEmail ditMeer...
 
11 mrt 2026
Marc Sluys
 
 
 
Terug
 

Meer Nieuws

Commerciƫle partners, advertenties en vacatures
Marc Sluys | 08 mrt 2026

archief