Eerste steen gelegd van nieuwe scoutslokalen op Kruisveld in HALLE

foto Stad Halle
Samen met de Scouts Sint-Rochus en AKABE Joepie legt het stadsbestuur de eerste steen van de nieuwe scoutslokalen. De jeugdbewegingen krijgen er een nieuwe thuis, maar het gebouw wordt meer dan een scoutslokaal. Ook andere verenigingen zullen er in de toekomst gebruik van kunnen maken.
De nieuwe plek op Kruisveld wordt de vaste thuisbasis van Scouts Sint-Rochus en AKABE Joepie. Samen tellen ze ongeveer 250 leden. "Dit nieuwe hoofdstuk begint op een plek waar iedereen de ruimte heeft om zichzelf te zijn”, zegt Ellen Janssens van de groepsleiding van Akabe Joepie. “Deze gebouwen vormen de basis voor nieuwe vriendschappen en de vele avonturen van onze leden. Samen gaan we dit alles ontdekken."
“We kijken als Scouts Sint-Rochus enorm uit naar onze nieuwe lokalen op Kruisveld”, zeggen Kato Boucart en Norah Dewachter van de groepsleiding van Scouts Sint-Rochus. “Het vooruitzicht om daar samen te spelen, te groeien en herinneringen te maken, maakt ons heel enthousiast. We staan te popelen om er onze plek van te maken.”
Het gebouw wordt multifunctioneel en kan buiten de vaste scoutswerking ook gehuurd worden door andere verenigingen.
Schepen van Patrimonium Sven Pletincx benadrukt: “Met dit project geven we deze jeugdverenigingen een nieuwe, toekomstgerichte thuis. Als stad nemen we onze verantwoordelijkheid door te investeren in kwaliteitsvolle en duurzame infrastructuur, zodat vrijwilligers zich volop kunnen focussen op hun werking.”
Schepen van Jeugd Louis Van Dionant vult aan: “We zien dit project ruimer dan alleen investeren in bakstenen. We bouwen hier niet alleen praktische lokalen, maar investeren tegelijk in het sociaal weefsel van onze stad. Het wordt een duurzame, toegankelijke en inclusieve plek waar scouting echt openstaat voor iedereen en ook jongeren met een beperking hun plaats vinden.”
Toegankelijk voor iedereen
Bij het ontwerp is veel aandacht besteed aan toegankelijkheid. Het gebouw komt volledig op één verdieping en is drempelloos. Alle lokalen zijn apart bereikbaar. Dat is belangrijk voor AKABE Joepie, de scoutswerking voor kinderen en jongeren met een beperking. Zij krijgen er een plek waar samen spelen en samen zijn vanzelfsprekend is. In het gebouw komen onder meer verschillende lokalen, een polyvalente zaal, sanitair met douches, een keuken, bergruimte en een snoezelruimte.
Binnen én buiten ruimte om te ravotten
De nieuwe lokalen zijn ongeveer 550 m² groot. Rond het gebouw komt ook heel wat buitenruimte. Er is plaats voor een speelweide, tenten, een vuurpit, een speelheuvel, een overdekte luifel en fietsenstalling. Zo kunnen de jeugdbewegingen hun werking binnen en buiten organiseren. Ook voor andere verenigingen biedt die combinatie van lokalen en buitenruimte extra mogelijkheden.
Duurzaam gebouwd
De stad kiest ook voor duurzame materialen en technieken. Het gebouw wordt opgetrokken met CO₂-negatieve carbstones, een duurzamer alternatief voor betonblokken. Voor de gevelbekleding worden houten planken uit gerecupereerde fruitkisten gebruikt. De scouts helpen mee om die te plaatsen.
De lokalen worden verwarmd met een warmtepomp. De constructie is bovendien zo ontworpen dat er later nog een extra verdieping mogelijk is.
Werken klaar in het najaar
Aannemer Roels Construct uit Ternat voert de werken uit. De kosten worden geraamd op 826.445,23 euro (excl. btw) waarvan 267.464 € Vlaamse subsidie.
De scouts verhuizen naar verwachting na de zomervakantie naar hun nieuwe lokalen.
Zoeken
Meer Nieuws
Marc Sluys | 26 mei 2026
Marc Sluys | 26 mei 2026
Marc Sluys | 26 mei 2026
Marc Sluys | 26 mei 2026
Marc Sluys | 26 mei 2026
Commerciële partners, advertenties en vacatures
Marc Sluys | 26 mei 2026
Devogeleer Emile | 25 mei 2026
marc colpaert | 23 mei 2026
Marc Sluys | 23 mei 2026
Marc Sluys | 23 mei 2026
Marc Sluys | 23 mei 2026
Marc Sluys | 22 mei 2026
Marc Sluys | 22 mei 2026
Marc Sluys | 22 mei 2026
Marc Sluys | 22 mei 2026
Marc Sluys | 22 mei 2026
Marc Sluys Emiel Devogeleer | 22 mei 2026
