Drie jaar MaakBib in Sint-Pieters-LEEUW, vier mee op 15 juni!

C21

Drie jaar MaakBib in Sint-Pieters-LEEUW, vier mee op 15 juni!

Maakbib_2
 

Drie jaar geleden opende landhuis De Viron zijn deuren, en meteen ging ook de MaakBib van start: een bruisende plek waar jong en oud kennismaken met nieuwe technologieën. Op zondag 15 juni vieren we dit met een feestelijke opendeurdag, tijdens de openingsuren van de bibliotheek van 9.30 tot 12.30 uur 

Sinds de start biedt de MaakBib basisworkshops aan rond de snijplotter, lasercutter en 3D-printer. Deze sessies zijn telkens volzet, een duidelijk teken dat de interesse leeft. Daarnaast zijn er wekelijks Open MaakBib-momenten op donderdag- en zaterdagvoormiddag, waarop je zelfstandig verder aan de slag kunt.
Nieuw in het aanbod is onze borduurmachine. Ook hiervoor kun je maandelijks basisworkshops volgen en oefenen tijdens de Open MaakBib-momenten. En het wordt nog beter: vanaf juni komen er extra oefenmomenten bij op reservatie.
 
An Speeckaert, schepen van bibliotheek, blikt tevreden terug: “We zijn ontzettend trots op wat we in drie jaar hebben opgebouwd. De bibliotheek is nu ook een plek waar mensen samenkomen om te leren, creëren en zich te laten inspireren. De MaakBib is een echte verrijking voor onze gemeente.”
En ze benadrukt ook het belang van vrijwilligers: "Voor de Maakbib zetten maar liefst 15 enthousiaste vrijwilligers zich in. Ze begeleiden workshops, denken mee over de toekomst en zorgen er vooral voor dat de Maakbib wekelijks haar deuren kan openen voor het publiek. Hun inzet is van onschatbare waarde. Zonder hen zou de Maakbib nooit zo bruisend en levendig zijn."
 
Tijdens de opendeurdag op 15 juni zetten we onze deuren wijd open en kan je kennismaken met alle machines en tevens de indrukwekkende creaties van onze makers bewonderen. Wil je zelf iets proberen? Dat kan ook! Laat je inspireren, test de toestellen uit of wissel ideeën uit met onze vele vrijwilligers. Voor de jonge en minder jonge bouwers is er een creatieve Lego-uitdaging, en wie van iets lekkers houdt, kan genieten van een geprinte pannenkoek. Voor de programmeerfans zorgt Coderdojo voor plezier en uitdaging.
 
Kun je er die dag niet bij zijn? Geen probleem! De hele maand juni loopt er in de bibliotheek een tentoonstelling met een selectie van de mooiste creaties. Ontdek wat makers de voorbije drie jaar maakten en weet dat ook jij dit kunt!
 

 

Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op GoogleDelen op DeliciousDelen op DiggDelen op StumbleuponEmail ditMeer...
 
04 jun 2025
Marc Sluys
 
 
 
Terug
 

Meer Nieuws

Commerciële partners, advertenties en vacatures
Hugo Devillé | 23 mei 2025

archief