Jeugdwerkorganisatie wil met extra middelen meer maatschappelijk kwetsbare jongeren bereiken

C21

Jeugdwerkorganisatie wil met extra middelen meer maatschappelijk kwetsbare jongeren bereiken

Img_1434
 

Villa Basta krijgt erkenning en meer budget van minister Depraetere

 Villa Basta heeft van Minister van Jeugd Melissa Depraetere groen licht gekregen voor een groter werkingsbudget. De komende vijf jaar krijgt de jeugdwerkorganisatie, actief vanuit vestigingen in onder meer Halle en Sint-Pieters-Leeuw, meer middelen om zijn werking uit te bouwen en creatieve jongeren te inspireren. Een deel van het verhoogde budget zal specifiek gaan naar maatschappelijk kwetsbare jongeren en nieuwe formats voor jongeren van vijftien tot dertig jaar.
 
Eind 2024 werd bij Villa Basta bijzonder hard gewerkt aan het begrotingsdossier voor de werkingsperiode 2026-2031. Die inzet ziet het jongerenatelier, na 25 jaar een referentie in Vlaanderen op het vlak van creatief jeugdwerk, nu beloond met een positief advies van de administratie, de jury en het kabinet van minister Depraetere.
 
“We zijn heel fier dat onze ambities voor de Brusselse rand en Limburg zo goed ontvangen zijn”, stelt Kris Claes, voorzitter van de Raad van Bestuur van Villa Basta. “Meer dan ooit, met het snoeien in kunst- en vrije expressievakken in het onderwijs, is er nood aan een breed aanbod voor creatieve talentontwikkeling. Deze erkenning en middelen geven ons de ademruimte om onze werking duurzaam verder te zetten en nieuwe generaties jongeren te inspireren en te versterken in hun artistieke en persoonlijke groei.”
 
Flexibel aanbod
Met een breed aanbod van muziek, theater, media, dans en beeldende kunsten, begeleidt Villa Basta jongeren in hun eerste stappen als makers. Jaarlijks bereikt het met tal van ateliers, projecten en trajecten honderden jonge creatievelingen. De komende jaren wil de organisatie verder inzetten op verbreding, participatie en het bereiken van maatschappelijk kwetsbare jongeren via nieuwe concepten en projecten. 
 
“Hun leefwereld is constant in beweging, daarom moeten wij kunnen voorzien in een even flexibel aanbod”, zegt Laura Vanderhaegen, coördinator voor Villa Basta in Brussel en de Brusselse rand. “We kijken ook specifiek naar nieuwe formats voor de moeilijkste doelgroep, de vijftien- tot dertigjaren, om ook voor hen een welkome plek te zijn. Meer dan ooit willen we kinderen en jongeren in heel Vlaanderen en Brussel de kans geven hun creatieve talenten te ontdekken, ontwikkelen en tonen.”
 
Coördinator Limburg
In het najaar verwelkomt Villa Basta bovendien een nieuwe coördinator voor de regio Limburg. De organisatie ging bijzonder ver in de selectie om de juiste ervaren persoon te vinden die de ploeg kan versterken en het stijgende aanbod van interne en mobiele activiteiten kan helpen verzekeren met het oog op de toekomst.
Over Villa Basta
Villa Basta is een jeugdwerkorganisatie die kinderen en jongeren van 6 tot 30 jaar stimuleert om hun creatieve talenten te ontdekken en ontwikkelen. Vanuit vestigingen in Hasselt, Genk, Halle en Sint-Pieters-Leeuw, en via projecten in heel Vlaanderen biedt Villa Basta cursussen, workshops, zomerkampen, voorstellingen en producties aan.
 
Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op GoogleDelen op DeliciousDelen op DiggDelen op StumbleuponEmail ditMeer...
 
30 okt 2025
Marc Sluys
 
 
 
Terug
 

Meer Nieuws

Commerciële partners, advertenties en vacatures

archief