Padden, kikkers en salamanders wagen opnieuw de oversteek, ook in HALLE

Editiepajot.com
Halle
Foto Ingezonden

De paddentrek is op gang gekomen. De paddentrek is een jaarlijks weerkerend fenomeen waarbij de padden en andere amfibieën zoals kikkers en salamanders uit hun winterslaap ontwaken en naar hun voortplantingspoel trekken.

Bij te koud weer blijven de padden, kikkers en salamanders verscholen onder de bladeren. Maar bij temperaturen vanaf 7 graden en regenachtig weer komen ze volop van onder de bladeren te voorschijn. Vervolgens trekken ze in groep naar hun voortplantingspoel.

De arme diertjes worden bij die tocht echter vaak aangereden door auto's. Vrijwilligers gaan daarom in deze tijd van het jaar 's avonds op stap om de padden te helpen. Ze verzamelen de dieren in emmers en zetten ze de straat over. Aan drukke straten hebben ze ook betonnen boorden geplaatst zodat onder andere de padden langs die betonnen boord lopen en zo via een tunnel onder de straat verder trekken naar hun voortplantingspoel.


In Halle worden padden overgezet in het Houtveld en de Plattesteen. De paddentrek wordt er aangekondigd met borden en banners. Wees dus hoffelijk en rijd voorzichtig! Paddentunnels vind je in de Dokter Spitaelslaan.

Auteur
Marc Sluys
100912184

Meer nieuws uit Halle

Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle

Meer nieuws uit de krant

Pajottegem
Pajottegem
Pajottegem
Pepingen
Regio
Sint-Genesius-Rode
Pajottegem
Pajottegem
Geraardsbergen
Halle
Beersel
Lennik
Halle
Asse
Affligem
Asse
Geraardsbergen
Beersel
Beersel
Beersel

Partners

Commerciële partners, advertenties en vacatures