Lezing Hebben de natuur en wilde dieren recht op rechten in ROOSDAAL

Editiepajot.com
Roosdaal

Op donderdag 26 februari neemt milieujurist Hendrik Schoukens plaats in de Klimaatsofa in Roosdaal. Hij gaat in op de vraag of de natuur en wilde dieren ook bij ons rechten kunnen hebben.  

Lange tijd was de natuur een juridische wees. Maar dat verandert. In landen als Ecuador, Nieuw-Zeeland en Spanje krijgt de natuur stilaan expliciete rechten toegekend. Zo kreeg de Mar Menor-lagune in Zuid-Spanje recent rechtspersoonlijkheid: een beslissing die eind 2024 werd bekrachtigd door het Spaans Grondwettelijk Hof. 
Ook bij ons wint dit gedachtegoed terrein. In deze Klimaatsofa laat milieujurist Hendrik Schoukens zien dat natuur in Vlaanderen in zekere zin al rechten heeft, en hoe dat schuurt met het idee dat de mens boven de natuur staat. Een prikkelende avond over ecologie, recht en de plaats van de mens in een wereld vol leven. 
Wanneer & waar 
Donderdag 26 februari – 20u 
Koetshuis Roosdaal 
Prijs 
€8 – sociaal tarief €2 
Een drankje is inbegrepen. 
Info & tickets 
Volgende Klimaatsofa’s: 
De Klimaatsofa is een initiatief van Regionaal Landschap Pajottenland & Zennevallei, Avansa Halle-Vilvoorde en Klimaatpunt. 
Auteur
Marc Sluys
98371075

Meer nieuws uit Roosdaal

Roosdaal
Roosdaal
Roosdaal
Roosdaal
Roosdaal
Roosdaal
Roosdaal
Roosdaal
Roosdaal
Roosdaal
Roosdaal
Roosdaal
Roosdaal
Roosdaal
Roosdaal
Roosdaal
Roosdaal
Roosdaal
Roosdaal
Roosdaal

Meer nieuws uit de krant

Asse
Sint-Pieters-Leeuw
Halle
Ninove
Pajottegem
Pajottegem
Pepingen
Ondernemen
Regio
Pajottegem
Roosdaal
Lennik
Regio
Halle
Halle
Ninove
Lennik
Pajottegem
Pajottegem
Pajottegem

Partners

Commerciële partners, advertenties en vacatures