Vakbonden hebben een driedaagse vakbondsactie aangekondigd op maandag 24, dinsdag 25 en woensdag 26 november

De vakbonden hebben een driedaagse vakbondsactie aangekondigd op maandag 24, dinsdag 25 en woensdag 26 november 2025. Ook de vakbonden bij De Lijn nemen hieraan deel. Daardoor zullen er over heel Vlaanderen minder bus- en tramritten gereden worden tijdens de drie actiedagen.
Deze zal beschikbaar zijn vanaf zaterdag 22 november in de loop van de avond op de website en in de app van De Lijn. Op maandag 24 novembervolgt een grote update met de meest actuele informatie voor de dinsdag- en woensdagdienstregeling.
Zoals steeds werkt De Lijn een alternatieve dienstverlening uit.
De informatie voor de aangepaste dienstregeling wordt gefaseerd beschikbaar gemaakt: op zaterdag 22 november in de loop van de avond publiceren we de updates voor maandag, op zondagavond 23 november die voor dinsdag, en op maandagavond 24 november volgen de updates voor woensdag. Je vindt alles terug op de website en in de app van De Lijn.
Reizigers plannen hun verplaatsing best via de routeplanner op de website of in de app. Ritten die niet gereden worden, verschijnen niet in de routeplanner. Op de halte- en lijnpagina’s worden niet-rijdende ritten aangeduid met ‘rijdt niet’.
Omdat er onverwacht nog ritten kunnen uitvallen, raadt De Lijn haar reizigers aan om ook op de dag zelf steeds de routeplanner te raadplegen voor het meest actuele overzicht.
De Lijn verontschuldigt zich voor de hinder en het ongemak die deze vakbondsactie met zich zal meebrengen.
Meer info op: https://delijn.be/alternatievedienstverlening
