LENNIK brengt troost dichterbij met luistergedichten op onverwachte plekken

In het kader van “Lennik bouwt aan een warme troostcultuur” worden vanaf eind oktober op verschillende plekken in Lennik luisterplekken ingericht. Bezoekers kunnen er via een QR-code een ingelezen troostgedicht beluisteren, telkens een werk van wijlen Stijn De Paepe, met zorg ingesproken door leerlingen uit de woordstudio en afgewerkt door de klas Radio/Podcast Maken van de Academie voor Beeld, Muziek en Woord.
Het project wil troost en verstilling een plek geven in het dagelijks leven – niet enkel op het kerkhof, maar ook op onverwachte locaties waar mensen tot rust kunnen komen: een bankje in het park, een hoekje op het dorpsplein, een bibliotheekgang, of een rustige plek bij de sporthal.
11 gedichten – 11 locaties – 1 boodschap: troost is overal
De QR-codes leiden naar de SoundCloud-pagina van de Academie, waar alle fragmenten verzameld staan. Elk luistermoment duurt slechts enkele minuten, maar nodigt uit tot stilstaan, herinneren en verbinden.
“We willen troost laagdrempelig maken. Niet groots of zwaar, maar juist klein, stil en nabij.” – aldus de initiatiefnemers.
Dit initiatief is een verlengstuk van de ingetogen herdenkingsactiviteit “Troost in Woord en Muziek” op zondag 2 november 2025 op de begraafplaats van Sint-Kwintens-Lennik. Tijdens dat moment worden enkele van deze audiofragmenten voor het eerst publiek beluisterd.
Meer informatie
De luistergedichten zijn vanaf eind oktober vrij toegankelijk. Wie alle locaties wil ontdekken, kan terecht op de website van de gemeente www.lennik.be/troostgemeente of op de sociale media van de Academie. De SoundCloudpagina met alle fragmenten: https://soundcloud.com/academie-lennik-woord
Zoeken
Meer Nieuws
marc colpaert | 29 okt 2025
marc colpaert | 28 okt 2025
marc colpaert | 23 okt 2025
Marc Sluys | 22 okt 2025
Marc Sluys | 21 okt 2025
Commerciƫle partners, advertenties en vacatures
Marc Sluys | 21 okt 2025
Marc Sluys | 20 okt 2025
Marc Sluys | 20 okt 2025
Marc Sluys | 16 okt 2025
Marc Sluys | 16 okt 2025
Marc Sluys | 16 okt 2025
Marc Sluys | 14 okt 2025
marc colpaert | 11 okt 2025
marc colpaert | 10 okt 2025
marc colpaert | 09 okt 2025
marc colpaert | 08 okt 2025
marc colpaert | 08 okt 2025
