Van buscontroles tot stepveiligheid: politie Zennevallei pakt breed uit met veiligheidsacties

De politiezone Zennevallei heeft de voorbije dagen stevig ingezet op zichtbaarheid en veiligheid met een reeks gecoördineerde acties op het terrein. Verschillende diensten werkten daarbij nauw samen om zowel controles uit te voeren als inwoners bewust te maken van veilig gedrag in het verkeer en op het openbaar vervoer.
Op woensdag bundelden recherche, verkeer en wijk – ondersteund door de logistieke dienst – de krachten voor een uitgebreide actie rond veiligheid op de bus, een JOLA-actie (jongerenoverlast) en een sensibiliseringscampagne rond elektrische steps en de zichtbaarheid van fietsers in deze donkere dagen. De operatie richtte zich op meerdere locaties binnen de zone.
Aan het station van Halle werden in samenwerking met De Lijn negentien bussen en 304 reizigers gecontroleerd. Daarbij werden 45 processen-verbaal opgesteld voor zwartrijden.
Verder werden op verschillende plaatsen 77 fietsers gecontroleerd. Hoewel alle fietsen technisch in orde waren, kregen meerdere fietsers een opmerking over het belang van zichtbaarheid. Ook 56 elektrische steps werden gecontroleerd; hier werden geen overtredingen vastgesteld.
Tijdens dezelfde actie werden nog enkele bijkomende inbreuken vastgesteld, waaronder processen-verbaal voor fietsen in de Basiliekstraat in Halle. Eén bestuurder kreeg een onmiddellijke inning voor het rijden met twee personen op een elektrische step.
Aan het opvangcentrum Alsemberg werden aansluitend de fietsen en elektrische steps van bewoners nagekeken als onderdeel van een preventieve controle rond veiligheid en zichtbaarheid. Daarnaast vonden, met het oog op de eindejaarsperiode en de BOB-campagne, alcoholcontroles plaats in Ruisbroek en Alsemberg. Van de 220 uitgevoerde samplings leidde één test tot een onmiddellijke inning wegens 0,25 mg/l alcohol in de adem. Een andere positieve sampling blies nadien safe, en er werd één bestuurder betrapt op drugs in het verkeer.
Vandaag werd in de omgeving van het station van Lembeek een aparte controleactie georganiseerd. Daarbij werden aankomende bussen en treinen gecontroleerd, in samenwerking met een drugshond, een patrouille van Securail, vijf controleurs van De Lijn en het Parket. De provinciale K9-hondentraining vond eveneens plaats op het grondgebied van de zone. De deelnemende teams werden geïntegreerd in de actie, wat de training een bijzonder realistisch karakter gaf.
Tijdens de actie in Lembeek voerde De Lijn 162 controles uit en stelde 23 processen-verbaal op voor zwartrijden. Daarnaast werd één proces-verbaal opgesteld voor aanmatiging van naam en werden twee processen-verbaal opgemaakt voor drugsbezit.
Met deze gecoördineerde acties blijft politiezone Zennevallei investeren in verkeersveiligheid, handhaving en nabijheid. Door samen te werken met diverse partners en zichtbaar aanwezig te zijn, blijft de zone inzetten op een veilige leefomgeving voor iedereen.
Zoeken
Meer Nieuws
Hugo Deville | 15 nov 2025
Marc Sluys - Hugo Deville | 14 nov 2025
Marc Sluys - Hugo Deville | 14 nov 2025
Marc Sluys - Hugo Deville | 14 nov 2025
Marc Sluys | 14 nov 2025
Commerciƫle partners, advertenties en vacatures
Marc Sluys - Hugo Deville | 30 okt 2025
Marc Sluys - Hugo Deville | 30 okt 2025
Marc Sluys | 30 okt 2025
Marc Sluys | 30 okt 2025
Hugo Deville Marc Sluys | 23 okt 2025
Marc Sluys | 22 okt 2025
Marc Sluys | 21 okt 2025
Hugo Deville | 20 okt 2025
Marc Sluys | 20 okt 2025
Marc Sluys | 12 okt 2025
Marc Sluys | 08 okt 2025
Marc Sluys | 08 okt 2025
