Naar een bundeling van alle initiatieven voedselbedeling in GERAARDSBERGEN

Editiepajot.com
Geraardsbergen
Jimmy Godaert

Het CAW van Geraardsbergen zal in de toekomst de voedselbedeling voor kansarmen in Geraardsbergen coördineren en organiseren. De ocmw-raad besliste principieel om in dit kader een overeenkomst af te sluiten met het CAW.

Vandaag kunnen kansarmen in Geraardsbergen voor voedselhulp terecht bij diverse initiatiefnemers. Volgens ocmw-voorzitter David Larmuseau betekent de beslissing de van ocmw-raad, de organisatie van die voedselsteun te laten coördineren en organiseren door het CAW, een goede stap in de richting van een eenvormige werking.
Geraardsbergen kent verschillende initiatieven die voedselhulp geven aan kansarmen. Zo worden vanuit het ocmw en Centrum voor Algemeen Welzijnswerk (CAW) crisispakketten bedeeld. Dit wordt momenteel gecoördineerd binnen het wijkcentrum De Poort. Sinds februari 2014 werd de voedselbedeling die vzw ‘De Toevlucht’ sinds 2003 organiseerde, overgenomen door het ocmw. Nog andere organisaties zijn ook actief op dit terrein.
De bundeling van alle initiatieven zal in de toekomst een oplossing bieden aan deze versnippering. OCMW Geraardsbergen heeft beslist na overleg met het CAW van Geraardsbergen om vanaf 1 mei 2014 de voedselhulp te coördineren. Hiertoe wordt één maatschappelijk werker gedurende één dag per week vrijgesteld.
Het CAW heeft de nodige kennis in huis vanuit hun ervaringen in de steden Aalst en Ninove, waar het ook instaat voor de voedselbedeling. Op die manier kan op termijn een eenvormige werking voor de Denderstreek tot stand komen.
Bovendien ziet het CAW de voedselbedeling als een vertrekpunt voor de verhoging van de zelfredzaamheid van kansarmen, wat volledig in de lijn ligt van de visie en de missie van het ocmw. Een derde pluspunt is dat het CAW, in tegenstelling tot het ocmw, beroep kan doen op gratis goederen van de Voedselbank.
Er zal met het CAW een jaarlijkse overeenkomst afgesloten worden. Een eerste afspraak is het rond de tafel brengen van alle bestaande initiatieven om een eenvormige werking uit te werken.
 
Auteur
Jimmy Godaert
105628419

Meer nieuws uit Geraardsbergen

Geraardsbergen
Geraardsbergen
Geraardsbergen
Geraardsbergen
Geraardsbergen
Geraardsbergen
Geraardsbergen
Geraardsbergen
Geraardsbergen
Geraardsbergen
Geraardsbergen
Geraardsbergen
Geraardsbergen
Geraardsbergen
Geraardsbergen
Geraardsbergen
Geraardsbergen
Geraardsbergen
Geraardsbergen
Geraardsbergen

Meer nieuws uit de krant

Pajottegem
Pajottegem
Pajottegem
Lennik
Regio
Asse
Regio
Pajottegem
Ninove
Lennik
Pajottegem
Halle
Halle
Sint-Pieters-Leeuw
Sint-Genesius-Rode
Asse
Lennik
Ninove
Roosdaal
Asse

Partners

Commerciële partners, advertenties en vacatures