Geraardsbergen zet leerlingen van lagere en middelbare scholen aan het sporten met belevenisloop en cityrun

C21

Geraardsbergen zet leerlingen van lagere en middelbare scholen aan het sporten met belevenisloop en cityrun

Editie_geraardsbergen_dender_1__kopie_
Illustratiebeeld foto marc colpaert
 

 Naar jaarlijkse gewoonte organiseert de Sportdienst van Lokaal Bestuur Geraardsbergen twee uitdagende loopactiviteiten voor jongeren in september: een cityrun voor leerlingen van de eerste graad van het middelbaar en een belevenisloop voor kinderen van de lagere school.

Op woensdag 24 september om 9.30 uur kunnen leerlingen van de eerste graad middelbaar onderwijs zich uitleven tijdens de cityrun. Langs een parcours van 3 km door de stad overwinnen ze enkele uitdagende hindernissen.

De organisatie van de cityrun is een samenwerking tussen het lokaal bestuur, de Geraardsbergse scholen, MOEV en Sport Vlaanderen. Dankzij een samenwerking met De Watergroep is er ook een waterbar aanwezig tijdens de cityrun en de belevenisloop.

Geraardsbergen was meer dan 50 jaar geleden één van de eerste steden van Vlaanderen die startte met een scholenveldloop. In 2023 werd die klassieke veldloop omgedoopt tot een heuse belevenisloop. Sindsdien is het een activiteit die met stip in de agenda van de scholen staat.

 

Op de planning: een avontuurlijke, niet-competitieve obstakelrun in o.a. het Abdijpark van ongeveer 1 km met leuke, doenbare hindernissen. Daarnaast wordt er ook leuke randanimatie voorzien in het Adriaansstadion (Zonnebloemstraat 5).

De belevenisloop vindt dit jaar plaats op twee momenten: klassikaal op donderdag 25 september (hele dag) en via vrije deelname op woensdagnamiddag 24 september om 13 uur voor scholen die niet deelnemen op donderdag.

“Bij zowel de belevenisloop als de cityrun willen we focussen op de gedachte ‘deelnemen is belangrijker dan winnen’. Elke jongere kan deelnemen: er wordt enkel gelopen voor het plezier, niet om te winnen. We hopen hiermee zoveel mogelijk jongeren te motiveren om deel te nemen. Die aanpak spreekt aan. Dit jaar nemen er 1.800 leerlingen deel aan de belevingsloop en 1.200 aan de cityrun”, zegt schepen van Sport Stephan De Prez.

 

Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op GoogleDelen op DeliciousDelen op DiggDelen op StumbleuponEmail ditMeer...
 
23 sep 2025
marc colpaert
Marc Colpaert
 
 
 
Terug
 

Meer Nieuws

Commerciƫle partners, advertenties en vacatures

archief