“De laatste keer als Zennevallei”: politiezone zet de deuren open voor Open Bedrijvendag

Regio

Op zondag 4 oktober opent Politiezone Zennevallei van 10 tot 17 uur de deuren van haar politiepost in Halle voor Voka Open Bedrijvendag. De politiezone viert er haar tiende verjaardag. Door de geplande fusie met Politiezone Dilbeek wordt het de laatste deelname onder de naam Zennevallei.

Drie jaar na de vorige deelname opent PZ Zennevallei opnieuw de deuren van haar politiepost in de Fabriekstraat in Halle. Ook deze keer krijgen bezoekers een blik achter de schermen van het dagelijkse politiewerk, met demonstraties, rondleidingen, workshops en activiteiten voor jong en oud. De editie van dit jaar krijgt wel een extra bijzondere betekenis: PZ Zennevallei viert haar tiende verjaardag en staat tegelijk aan de vooravond van de fusie met Politiezone Dilbeek.

Politiewerk van dichtbij

Tijdens rondleidingen in kleine groepen ontdekken bezoekersruimtes die anders strikt gesloten blijven: van het interventielokaal, over de bureaus van de recherche tot de calltakingruimte met de videomuur. Ook de verhoorlokalen en het cellencomplex openen voor het grote publiek uitzonderlijk de deuren. Medewerkers geven er tekst en uitleg bij een opsluiting en verhoor.

“Een politiegebouw is voor veel mensen vooral een plaats waar je binnenstapt wanneer er iets aan de hand is. Op 4 oktober draaien we dat even om en nodigen we iedereen uit om zelf binnen te komen kijken. Wij zorgen voor een unieke blik achter de schermen”, klinkt het bij PZ Zennevallei.

Voor wie overweegt om bij de politie aan de slag te gaan, is er een jobcorner. Bezoekers kunnen er terecht met vragen over de selectieproeven, loopbaanmogelijkheden en doorgroeikansen.

Spectaculaire demo’s

Wie voor actie komt, zal evenmin op zijn honger blijven. De hondengeleiders geven verschillende demonstraties met hun patrouillehonden. Het bijzonder bijstandsteam ‘SAU Falco’ van Zennevallei zorgt voor spectaculaire demonstraties en stelt het operatievoertuig tentoon. Ook het droneteam van Politiezone Dilbeek is van de partij. Een mooie voorproef op de toekomst: door de nakende fusie van beide politiezones zullen Zennevallei en Dilbeek op termijn samensmelten tot de nieuwe Politiezone ZenneRand.

Zien, voelen en ruiken

Ook verkeersveiligheid krijgt een prominente plaats op de Open Bedrijvendag van PZ Zennevallei. De Vlaamse Stichting Verkeerskunde (VSV) brengt een tuimelwagen mee. Bezoekers kunnen er zelf ervaren wat het betekent wanneer een voertuig over de kop gaat. Met speciale 3D-brillen van de VSV kunnen bezoekers bovendien vanuit het perspectief van een vrachtwagenchauffeur ervaren hoe beperkt het zicht rond een vrachtwagen kan zijn. Zo wordt de problematiek van de dode hoek letterlijk zichtbaar.

Daarnaast geven experten van de zone workshops over het herkennen van drugs. Bezoekers krijgen daarbij niet alleen uitleg, maar kunnen ook letterlijk kijken, voelen en ruiken. De Federale Gerechtelijke Politie Halle-Vilvoorde neemt bezoekers mee in de wereld van sporenonderzoek en de Cel Vermiste Personen geeft een lezing ‘Zoeken naar antwoorden wanneer elke minuut telt.’

Tussen de activiteiten door kunnen bezoekers kennismaken met verschillende partners. De brandweer, het Rode Kruis en de vrijwilligers die zich binnen de politiezone inzetten voor cyber- en diefstalpreventie zijn aanwezig met een infostand.

Ook voor kinderen

De Open Bedrijvendag is er ook voor de jongste bezoekers. Zij kunnen zich uitleven op het springkasteel, zich laten schminken of aan de slag met een speciaal speur- en doeboek. Zeppe en Ziki brengen verkeersveiligheid op een speelse manier tot bij de jongste bezoekers.

Tussen alle activiteiten door kunnen bezoekers terecht bij de frietkraam en bar.

Goed gevuld programma

De eerste demonstratie met de patrouillehonden start om 10.30 uur. Om 11.30 uur volgen SAU Falco en het droneteam. Doorheen de dag wisselen demonstraties, workshops en lezingen elkaar af. De laatste activiteit staat gepland om 16 uur. Om 17 uur sluiten de deuren.

Een laatste keer onder de naam Zennevallei

Met deze Open Bedrijvendag staat Zennevallei niet alleen stil bij tien jaar politiezone, maar ook bij de toekomst. De geplande fusie met Politiezone Dilbeek brengt beide zones samen in de nieuwe Politiezone ZenneRand. Dat maakt deze editie extra bijzonder. Het wordt wellicht de laatste keer dat bezoekers tijdens Open Bedrijvendag de naam PZ Zennevallei op de gevel zien staan. “We willen van deze dag een mooie viering van tien jaar Zennevallei maken. Tegelijk is het een moment om vooruit te kijken naar de nieuwe politiezone die eraan komt. Iedereen is welkom om kennis te maken met onze mensen, onze werking en alles wat er achter de schermen van een politiezone gebeurt.”

Praktisch

  • Datum & tijd: zondag 4 oktober 2026 | 10 tot 17 uur
  • Locatie: Politiepost Zennevallei, Fabriekstraat 2, 1500 Halle
  • Toegang: gratis
Auteur

Marc Sluys

101622083

Meer nieuws uit de Regio

Regio
Regio
Regio
Regio
Regio
Regio
Regio
Regio
Regio
Regio
Regio
Regio
Regio
Regio
Regio
Regio
Regio
Regio
Regio
Regio

Meer nieuws uit de krant

Regio
Ninove
Pajottegem
Pajottegem
Asse
Geraardsbergen
Halle
Asse
Asse
Geraardsbergen
Geraardsbergen
Asse
Halle
Lennik
Pajottegem
Regio
Asse
Pajottegem
Regio
Halle

Partners

Commerciële partners, advertenties en vacatures