Voorlopig geen participatietraject om gemeentelijke percelen in te zetten voor leefbaarheid, biodiversiteit en gemeenschap in PEPINGEN

Op de gemeenteraad van 17 juni voegde LVB - Lijst van de Burger een voorstel toe aan de agenda om de grotendeels onbenutte percelen gemeentelijke grond in te zetten voor onze gemeenschap, leefbaarheid en de biodiversiteit. “Via burgerparticipatie kunnen kleine ingrepen al een grote meerwaarde bieden, ook voor de kleinere percelen.” Het agendapunt werd afgeketst door de huidige meerderheid, maar LVB blijft geloven in het potentieel.
"Gemeente Pepingen beschikt over een aantal onbenutte percelen gemeentelijke grond. We stelden op de gemeenteraad van juni voor om hier meer mee te doen voor leefbaarheid en milieu”, zegt gemeenteraadslid Saskia Beeckmans (LVB). “Biodiversiteit staat wereldwijd onder druk, maar we kunnen lokaal stappen vooruit nemen. Gemeente Pepingen engageert zich al jaren terecht voor duurzaamheids- en klimaatdoelstellingen, o.a. met het Burgemeestersconvenant (2020) en het intergemeentelijk Pajots klimaatactieplan SECAP (2024)."
Perceel in centrum Pepingen
"Een goed vertrekpunt kan het perceel zijn op de splitsing van de Steenweg naar Elingen en Neerkouter met een oppervlakte van 805m², nu nog volledig vrij als grasvlakte. Dit ligt in het centrum van Pepingen, aan de begraafplaats en op een steenworp van de geboorteboomgaard. We stellen voor om hier onze burgers, verenigingen, scholen en lokale organisaties maximaal bij te betrekken via participatie, net zoals bij de inrichting en realisatie van het eerste Pepingse speelbos (Speel-Loo-Bos in Bellingen) vorig jaar. Samen nadenken over een ecologische inrichting die meerwaarde biedt voor iedereen, biodiversiteit opnieuw kansen geeft en verder bijdraagt aan een leefbaar, klimaatbestendig Pepingen. De ervaring leert dat participatie rond specifieke topics en projecten beter werkt en meer interesse en draagvlak opwekt.”
Nu starten voor nodige middelen
“Dat hoeft niet beperkt te blijven tot de adviesraden of de ene participatieavond die nu op 26 juni gepland wordt voor de hele meerjarenplanning. De ervaring leert dat een volwaardig, open en vrij toegankelijk participatietraject altijd een bron van goede ideeën is, die bovendien inspiratie kunnen leveren voor de invulling van andere (kleinere) percelen gemeentelijke grond. Het participatief traject rond deze percelen willen we nu al starten, zodat er in het financiële meerjarenplan (nu in opmaak) meteen ruimte is voor de nodige middelen. De nog op te richten milieu- en andere adviesraden kunnen in een volgende fase dan meer concreet percelen selecteren en uitwerken."
Bestuur houdt boot af
“De huidige meerderheid wou hier geen standpunt over innemen. Hoewel de lijst van percelen al bestaat, wordt het voorstel tijdelijk begraven onder administratieve inventarisatie en onderzoek. Voor de nieuwe meerjarenplanning komt het zo wellicht te laat. Toch blijven we geloven in het potentieel van deze percelen voor onze gemeente. Daarom houden we dit onderwerp onder de aandacht. We hopen dat het bestuur woord houdt, het onderzoek en de inventarisatie effectief uitvoert en dit project uiteindelijk toch op gang trekt.”
Zoeken
Meer Nieuws
Marc Sluys | 18 jun 2025
Marc Sluys | 16 jun 2025
Marc Sluys | 16 jun 2025
marc colpaert | 16 jun 2025
Marc Sluys | 15 jun 2025
Commerciƫle partners, advertenties en vacatures
Marc Sluys | 12 jun 2025
Marc Sluys | 12 jun 2025
Marc Sluys | 11 jun 2025
marc colpaert | 07 jun 2025
Marc Sluys | 06 jun 2025
Marc Sluys | 05 jun 2025
Marc Sluys | 04 jun 2025
Marc Sluys | 03 jun 2025
Marc Sluys | 03 jun 2025
Marc Sluys | 30 mei 2025
marc colpaert | 29 mei 2025
Marc Sluys | 28 mei 2025