DILBEEK is solidair me de slachtoffers van de overstromingen in Pakistan

C21

DILBEEK is solidair me de slachtoffers van de overstromingen in Pakistan

Editiepajot_dilbeek_pakistan_ingezonden_foto_foto_kos
Foto Kos

De Raad voor Internationale Samenwerking steunt de inwoners van de zwaar getroffen gebieden in Pakistan met 650€ uit het Noodhulpfonds. Deze som werd overgemaakt aan OXFAM.

De harde feiten:
De Verenigde Naties schatten dat bijna een miljoen mensen dakloos zijn of op de vlucht geslagen. In totaal zouden 3 miljoen mensen getroffen zijn.
 Volgens het Wereldvoedselprogramma WFP is het risico voor een voedselcrisis groot nu uitgebreide landbouwgebieden al meer dan een week onder water staan, vooral in de provincie Punjab. Meer dan 1,8 miljoen mensen hebben er dringend voedsel nodig.
De getroffen gebieden zijn moeilijk bereikbaar voor de hulpverleners. De slachtoffers hebben dringend nood aan voedsel, water, tenten en basisbenodigdheden. 80% van de systemen voor watervoorziening zijn buiten werking gesteld. De toegangswegen moeten dringend weer hersteld worden om de hulpverlening ter plaatse te krijgen.
Oxfam heeft vier systemen voor watertoevoer op punt gesteld door kapotte leidingen te herstellen en brandstof voor waterpompen te leveren. Simpele maatregelen die ervoor zorgen dat vier dorpen met 56.000 inwoners nu terug over drinkwater beschikken.
Mensen die ergens vastzitten of die gevlucht zijn worden via tankwagens van water voorzien. De voorbije vier dagen heeft Oxfam dagelijks vier tot zes leveringen verzorgd waarbij 39.200 slachtoffers dagelijks drinkwater kregen.
De waterkwaliteit kan van levensbelang zijn, dus behandelt Oxfam het drinkwater met chloor en in de Swatvallei in Noord-Pakistan wordt gebruik gemaakt van een waterfabriek.
De Raad voor Internationale Samenwerking roept de Dilbeekse bevolking op om individueel ook een bijdrage te leveren via één van de organisaties die in Pakistan werkzaam zijn.
Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op GoogleDelen op DeliciousDelen op DiggDelen op StumbleuponEmail ditMeer...
 
14 aug 2010
Reginald Schaumans
Kos
 
 
 
Terug
 

Meer Nieuws

Commerciƫle partners, advertenties en vacatures
Marc Sluys | 02 mei 2025

archief