
HALLE - De krotten liggen al klaar

Foto Felix Merckx
Op carnavalsmaandag (7 maart), ook krottenmaandag genoemd valt er in Halle goud te rapen. Leden van Tastendeuvel (orde van der prinsen) gooien om 21.11 uur niet minder dan 5.500 krotten vanuit de eerste verdieping van de cafés op de Grote Markt. Eén krot is door voorzitter Jos Appelmans afgetekend met het nummer 1 en deze geeft recht op een uniek juweel (waarde 500 euro) van juwelier Bosmans. Al jaren maakt Jan Springael deze krotten. De krotten zelf worden van een papiertje voorzien door de leden van Tastendeuvel.
De krotten werden afzonderlijk ingepakt door de ^rinsen. Om al de krotten van een papiertje te voorzien hebben de prinsen meer dan 5 uur nodig.
De leden van Tastendeuvel maken er een erezaak om de krotten te werpen bij de krottenworp. Dat doen ze van op de eerste verdieping van cafés rond de Grote Markt
De authentieke Halse krotten worden gemaakt door Jan Springael. Hij maakt de krotten voor de krottenworp sinds 2004 en dit volgens een aloud procedé dat hij kreeg van wijlen bakker Renaux. Van dezelfde bakker kocht hij ook de vormmachine en nog andere machines. Het was ook deze Renaux die de eerste krotten maakte in Halle. Hij werd opgevolgd door bakker Roland Lauwers en nadien door Jan Springael.
Basisingrediënten voor de krotten zijn kandijsiroop, glucose en suiker. Het geheel wordt verhit en kleurt pikzwart. Na afkoeling wordt het aan een trekhaak vastgemaakt en verbleekt het door het contact met de lucht. Het geheel wordt dan door een mal gedraaid waarna de krotten op talk terecht komen om verder af te koelen. Een goede krot is zeven centimeter lang en één centimeter
Om de krot wat zachter te maken worden de krotten op voorhand ingepakt
Zoeken
Meer Nieuws
Marc Sluys | 14 apr 2025
Marc Sluys | 07 apr 2025
Marc Sluys | 01 apr 2025
Marc Sluys | 01 apr 2025
Marc Sluys | 30 mrt 2025
Commerciƫle partners, advertenties en vacatures
Marc Sluys | 28 mrt 2025
Marc Colpaert | 25 mrt 2025
Marc Colpaert | 25 mrt 2025
Marc Colpaert | 19 mrt 2025
Marc Colpaert | 12 mrt 2025
Marc Colpaert | 04 mrt 2025
Marc Colpaert | 04 mrt 2025
Marc Colpaert | 03 mrt 2025
Marc Colpaert | 14 feb 2025