
HALLE - 5000 krotten waaronder één gouden zijn verpakt
Voor de eerste keer in de geschiedenis van carnaval Halle, zal er dit jaar gegooid worden met een erkend streekproduct. Leden van Tastendeuvel, of de orde der prinsen kwamen tezamen op een werkvergadering om de vijfduizend krotten te verpakken.
Een krot verpakken is niet simpel het papiertje rond het snoepje draaien gebeurt op een speciale manier zodat het papiertje tijdens het gooien niet los komt van de krot.
Reeds 42 jaar komt de orde der prinsen bij elkaar voor carnaval Halle om de massa krotten te verpakken en in zakjes te verdelen, klaar om op krottenmaandag uit de verschillende ramen op de grote markt door de leden van Tastendeuvel in de massa te gooien.
Op één verpakking staat het nummertje 1 en de handtekening van voorzitter Jos Appelmans, deze krot geeft recht op een uniek Juweeltje geschonken door juwelier Bosmans.
Even dreigde deze traditie te verdwijnen toen Jan Springael afgelopen jaar besliste te stoppen met de productie van de Halse krotten, toen besliste Johnny Sterck van Streekproducten Centrum om de machines van Jan over te kopen en de traditie verder te zetten.
Ondertussen kreeg het snoepje het logo van erkend streekproduct mee. Het snoepje zelf is al heel oud: Marie Thérèse Wouters verkocht al krotten in haar winkeltje op de Beestenmarkt, voor de 2de wereldoorlog. Die werden gemaakt door Oscar, vader van Roland Lauwers ( eerste prins carnaval Halle). En die had het dan weer van ‘noenkel Victor’ geleerd.
De familie Lauwers was niet de enige die destijds krotten maakte. Ook bakkerij Renaux en Ghislain Laureys en zijn vader maakte krotten.
Johnny Sterck was er twee volle dagen mee bezig om de 10 baksels van elk 500 krotten klaar te makken en in bakken onverpakt af te leveren aan de orde van de prinsen. 30 prinsen waren een avondje zoet met het verpakken van het Halse lekkernijtje.
Tijdens het verpakken werd er tussendoor eens geproefd van het snoepje en goed bevonden.