Einde van het schooljaar en bij het Sint Catharinacollege kijkt men al uit naar 1 september


Zopas gingen de deuren van alle scholen dicht, maar op de valreep hadden wij nog een gesprek met de twee directeurs Barbara Schepens en Nathalie Longeval van het Sint-Catharinacollege, gelegen in de Bergstraat in Galmaarden. Door de sluiting van De Vlinder krijgen ze in september 45 leerlingen extra erbij. “Maar geen nood wij zijn er klaar voor”, vertellen de directeurs.
Het Sint-Catharinacollege is al jaren een vaste waarde als een kleine, warme school in de Bergstraat in Galmaarden. “Het is niet omdat wij plots een hele hoop extra leerlingen er gaan bijkrijgen dat we gaan dromen van een grote school te worden. Wij gaan bewust er voor zorgen dat we klein blijven met een 120 tot 130 leerlingen. Wij zijn een warme scholengemeenschap, waar de kinderen hun zelf kunnen zijn. Doordat er zoveel kinderen van De Vlinder naar onze school komen, zullen we twee extra leerkrachten aanwerven en twee extra lokalen omvormen tot een klas. En goed nieuws, meester Bert uit Galmaarden komt ook terug, bovenop die twee leerkrachten. Wij gaan zorgen voor een sterk team en we bouwen de bestaande graad klassen steeds verder af “, aldus Barbara en Nathalie.
Er was de laatste weken intens overleg tussen de Vlinder en het College en dat loopt voor beide partijen heel soepel. “Wij gaan die kinderen dan ook heel goed opvangen, in een warme, kleine school, met plaats om te spelen en te ravotten in de mooie tuin”, besluit Nathalie.
Er werd zelfs al een afspraak gemaakt dat directeur Peggy De Cooman van De Vlinder , die zou eind september eens op bezoek komen in het Sint-Catharinacollege om te kijken hoe alles loopt met haar ex leerlingen. Als dat niet mooi is !
