Kom naar Spieringen Buurt waar kunst en solidariteit hand in hand gaan nog open op 3 mei







In de schuur van het Heyhof en op de binnenkoer van de hoeve, smelten kunst en nabuurschap samen tot een uniek evenement. U moet er zeker nog eens langsgaan. Op zondag 3 mei is iedereen nog welkom van 11 tot 18 uur, doen! Er zijn ook lekkere wafels.
Het Heyhof in Vollezele is een prachtige locatie waar kunstenaars elk jaar opnieuw hun werk mogen en kunnen tentoonstellen, zo ook tijdens atelier in beeld 2026. Met een heel warme dank aan initiatiefnemer en eigenaar van de Heyhof Luc Dehandschutter en Rita Thewissen, die beiden zelf ook eigen werk tentoon stellen. Ze zijn beiden gebeten door de kunst, dat is zichtbaar door de vele kunstwerken van Luc en van Rita.
Maar dat is nog niet alles, niet minder dan 10 kunstenaars zetten hun kunstwerken in de kijker op het Heyhof in Vollezele (Heystraat 11,red.). Dat zijn: Luc Dehandschutter acryl en keramiek, Rita Thewissen keramiek, Mara Vereycken acryl, Freddy De Vits en Danny Tuypens met olieverf en Anton Pieck met 3D, Conny Dekens met urbexfotografie, Jan Springeal met sculpturale keramiek, Ivo De Coster met creaties in ijzer en tenslotte Danny Van Rossom en Elsie Eemans met creaties in hout. Kom gerust nog eens de sfeer opsnuiven op 3 mei telkens van 11 tot 18 uur.
Wafels voor de toekomst van de buurt
Naast de kunst staat de gastvrijheid centraal. De befaamde, lekkere wafels — vorig jaar goed voor een verkoop van bijna 1000 stuks — vormen de motor achter de sociale werking van het gehucht Spieringen. De opbrengst van de bar en de wafelenbak dient dit jaar om de buurtkas te spijzen voor toekomstige initiatieven.
Het gehucht Spieringen bewijst dat nabuurschap bergen kan verzetten. Na het grote succes van vorig jaar, waarbij €6.700 werd ingezameld voor de woningaanpassing van de verlamde buurtbewoner Robin Dumon, opent de buurt in het weekend van 2 en 3 mei opnieuw de deuren van het Heyhof
Op de programmaplanning van SPIERINGEN BUURT staat het grote tweejaarlijkse buurtfeest op 28 juni en de gratis nieuwjaarsdrink in januari 2026, telkens in en met hulp van HOF TE SPIERINGEN. De verbondenheid in Spieringen is uniek, aldus de organisatie.
