Toekomstige politiezone krijgt nieuwe naam: PZ ZenneRand

Negen maanden nadat Beersel, Dilbeek, Halle en Sint-Pieters-Leeuw een strategisch fusietraject voor hun politiezones opstartten, krijgt de toekomstige politiezone een naam en een eerste gezicht. De burgemeesters hebben unaniem gekozen voor de naam ZenneRand en keurden ook een eerste conceptlogo goed.
Het fusietraject werd in oktober 2025 officieel opgestart. Toen besloten de burgemeesters van Beersel, Dilbeek, Halle en Sint-Pieters-Leeuw om de meerwaarde van een vrijwillige fusie te onderzoeken. Daarbij stonden één centrale vraag en één duidelijke ambitie voorop: hoe kunnen de veiligheid in de regio en de dienstverlening aan inwoners verder worden versterkt?
Sindsdien werken beide korpsen stap voor stap aan de uitbouw van een gezamenlijke organisatie. De voorbije maanden werden verschillende belangrijke bouwstenen gelegd. Zo werd onder meer een financieel kader uitgewerkt en werden de uitgangspunten voor de nieuwe organisatie bevestigd. Deze voorbereidingen moeten zorgen voor een zone die klaar is voor de veiligheidsuitdagingen van morgen.
Bij een nieuwe zone hoort een nieuwe naam. De vier burgemeesters hebben unaniem gekozen voor ZenneRand. De naam bundelt twee herkenbare elementen uit de regio en geeft de nieuwe politiezone een eigen gezicht. Hij staat voor de verbinding tussen vier gemeenten die samen één sterke organisatie vormen: lokaal verankerd en klaar voor de toekomst.
Het voorlopige ontwerp-logo toont vier gelijke delen van een sterk schild.
De intentie is om tegen het einde van 2026 de formele beslissing tot fusie te nemen. Daarna wordt het dossier voorgelegd aan de minister van Binnenlandse Zaken, met als doel de nieuwe politiezone op 1 januari 2028 officieel van start te laten gaan.
In afwachting blijven beide zones zich elke dag inzetten voor de veiligheid in Beersel, Dilbeek, Halle en Sint-Pieters-Leeuw.
